Contactați-ne acum
Cereți-ne sfatul acum 0040 236 345 286

ERP Administrator

25.01.2019

Grupul Lacon este unul dintre cei mai importanți furnizori germani de servicii EMS (50 de milioane euro cifra de afaceri, peste 500 de angajați).

Dezvoltăm și fabricăm ansambluri electronice și electromecanice în serii mici și medii pentru clienții industriali europeni din aproape toate industriile. Și vrem să continuăm să creștem la sediul nostru din Karlsfeld (NW-Stadtrand München, S-Bahn, A99, A8).

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon Electronic GmbH, al carui sediu principal este in Karlsfeld (Munchen-Germania). Filiala din Romania sa afla in Orasul Galati, avand 360 de angajati.

Timp de 30 de ani, Grupul Lacon a funcționat pentru satisfacerea nevoilor speciale ale industriei bunurilor de capital. Cu aproape 550 de angajați în două locații, dezvoltăm, optimizăm, fabricăm și reparăm componente și module electronice și electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele.

Grupul Lacon este unul din liderii pietei, avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu. Lacon quality begins here!

Descrierea jobului

  • Acorda asistenta si training utilizatorilor pentru diferitele module ale sistemului ERP (INFOR LN);
  • Urmareste procesele operate in sistemul ERP de utilizatori;
  • Documenteaza, rezolva sau raporteaza problemele legate de sistem (hardware, software, accesul utilizatorilor);
  • Monitorizeaza performanta si utilizarea sistemului ERP;
  • Defineste noi rapoarte cu datele existente in sistemul ERP la cererea utilizatorilor;
  • Asigura mentenanta diferitelor rapoarte existente deja;
  • Colaboreaza cu colegii din departamentul de dezvoltare pentru a recomanda si realiza noi solutii pentru problemele aparute pe baza feedback-ului utilizatorilor.

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate (Facultatea de Stiinte Economice - preferabil specializarea Contabilitate si Informatica de Gestiune, Cibernetica sau Informatica Economica);
  • Cunostinte de baza in domeniul contabilitatii;
  • Cunostinte cel putin de nivel mediu Microsoft Excel, Microsoft Office;
  • Notiuni de baza VBA si SQL;
  • Cunostinte despre oricare limbaj de programare sau tool de dezvoltare enumerate in lista ( VBA, Javascript, C#, VB.NET, Visual Studio, MS Report Builder ) constituie un avantaj;
  • Abilitati de comunicare bune si spirit de echipa;
  • Flexibilitatea si abilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Experienta anterioara de lucru cu orice sistem ERP constituie un avantaj. Sistemul ERP utilizat in cadrul companiei este INFOR LN.

Beneficii

  • Bonuri de masa;
  • Asigurare privata de sanatate;
  • Integrarea intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Pregatire profesionala excelenta si conditii foarte bune de lucru;
  • Oportunitati in formarea unei cariere profesionale;
  • Un mediul de lucru placut.
Jobul anterior Asistent comercial/ vânzări Jobul urmator: Manager Achiziții/Vânzări