Contactați-ne acum
Cereți-ne sfatul acum 0040 236 345 286

Front Desk Receptionist/ Asistent Manager

Grupul Lacon este unul dintre cei mai importanți furnizori germani de servicii EMS (50 de milioane euro cifra de afaceri, peste 500 de angajați).

Dezvoltăm și fabricăm ansambluri electronice și electromecanice în serii mici și medii pentru clienții industriali europeni din aproape toate industriile. Și vrem să continuăm să creștem la sediul nostru din Karlsfeld (NW-Stadtrand München, S-Bahn, A99, A8).

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon, al carui sediu principal este in Karlsfeld (Munchen-Germania). Filiala din Romania se afla in judetul Galati, avand peste 400 de angajati.

Grupul Lacon produce componente electronice si electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele. Lacon Electronic Gmbh este unul din liderii pietei, avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu. Lacon quality begins here!

Descrierea jobului

  • Preia apelurile telefonice;
  • Actioneaza ca interfata cu restul departamentelor si intermediaza comunicarea cu Plant Managerul;
  • Stabileste intalniri, la cererea departamentelor;
  • Asigura o buna comunicare cu toate departamentele firmei si transmite corect si in timp util informatiile;
  • Redacteaza si preia corespondenta de afaceri;
  • Pregateste documentele si prezentarile pentru sedinte/ intalniri;
  • Ofera informatii si suport persoanelor care intra in companie;
  • Intampina, preia si directioneaza vizitatorii;
  • Asigura activitati de protocol;
  • Realizeaza rezervari la hotel pentru parteneri externi, rezervari auto.

Candidatul ideal

  • Studii medii/superioare finalizate;
  • Cunoasterea avansata a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
  • Abilitati de analiza si sintetiza;
  • Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
  • Initiativa si spirit organizatoric;
  • Capacitate de invatare rapida si de a gestiona mai multe sarcini simultan;
  • Responsabilitate si ambitie;
  • Prezenta placuta si pozitiva.

Trimiteți-ne aplicatia dvs. prin e-mail la adresa: hr@lacon.ro

Jobul urmator: ERP Administrator