Contactați-ne acum
Cereți-ne sfatul acum 0040 236 345 286

Inginer Electronist/ Electromecanic

Grupul Lacon este unul dintre cei mai importanți furnizori germani de servicii EMS (50 de milioane euro cifra de afaceri, peste 500 de angajați).

Dezvoltăm și fabricăm ansambluri electronice și electromecanice în serii mici și medii pentru clienții industriali europeni din aproape toate industriile. Și vrem să continuăm să creștem la sediul nostru din Karlsfeld (NW-Stadtrand München, S-Bahn, A99, A8).

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon, al carui sediu principal este in Karlsfeld (Munchen-Germania). Filiala din Romania se afla in judetul Galati, avand peste 400 de angajati. Grupul Lacon produce componente electronice si electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele. Lacon Electronic GmbH este unul din liderii pietei, avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu.

Lacon quality begins here!

Descrierea jobului

  • Asigura preluarea informatiilor tehnice ale proiectelor (verifica existenta tuturor detaliilor tehnice necesare realizarii ofertei de pret si sesizeaza superiorul in cazul in care documentatia este incompleta);
  • Intocmeste calculatia de pret a proiectului respectand toate cerintele clientului;
  • Intocmeste liste de materiale, verifica stocuri existente, trimite cereri de oferta, intocmeste calculatiile de timp, verifica daca pentru procesul de productie sunt necesare costuri aditionale;
  • Preda calculatia de pret in limita termenului fixat impreuna cu superiorii si asigura suport pentru eventualele neclaritati;
  • Planificarea cu atentie a activitatilor;
  • Controlul regulat si urmarirea stadiului proiectelor si a listelor de sarcini;
  • Ofera suport tehnic pentru productie.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare tehnice in domeniul electronic/electromecanic;
  • Cunostintele din domeniul confectiei cablurilor si a panourilor electrice reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte de Outlook, Excel, Word, PowerPoint;
  • Abilitati de citire si intelegere a fiselor tehnice;
  • Cunostinte minime Eagle, Autocad;
  • Cunostinte limba engleza (scris si vorbit). Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
  • Abilitatea de a lucra independent cat si in echipa;
  • Capacitate de analiza si sinteza a informatiei;
  • Abilitatea de a urmari derularea unui proiect de la conceptie pana la finalizare;

Trimiteti-ne aplicatia dvs. prin e-mail la adresa: hr@lacon.ro

Jobul urmator: Specialist relații client