Contactați-ne acum
Cereți-ne sfatul acum 0040 236 345 286

Șef de tură (Supervizor)

Grupul Lacon este unul dintre cei mai importanți furnizori germani de servicii EMS (50 de milioane euro cifra de afaceri, peste 500 de angajați).

Dezvoltăm și fabricăm ansambluri electronice și electromecanice în serii mici și medii pentru clienții industriali europeni din aproape toate industriile. Și vrem să continuăm să creștem la sediul nostru din Karlsfeld (NW-Stadtrand München, S-Bahn, A99, A8).

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon, al carui sediu principal este in Karlsfeld (Munchen-Germania). Filiala din Romania se afla in judetul Galati, avand peste 400 de angajati.

Grupul Lacon produce componente electronice si electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele. Lacon Electronic Gmbh este unul din liderii pietei, avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu. Lacon quality begins here!

Descrierea jobului

  • Coordoneaza si asigura intregul proces de productie in vederea realizarii productiei planificate in conformitate cu obiectivele, programele si standardele de calitate ale firmei;
  • Confirma in sistem comenzile finalizate;
  • Tine evidenta livrarilor dinspre productie spre CTC;
  • Realizeaza si raporteaza eficienta zilnica, lunara si anuala;
  • Are grija ca matricea calificarii si afisajele grupelor sa fie reactualizate la timp si corect;
  • Verifica si asigura mentinerea unui nivel optim al capacitatii de productie, luand masurile necesare pentru evitarea supraincarcarii sau subincarcarii acesteia;
  • Rezolva problemele care apar in cadrul departamentului de productie (sertizare, lipire si productie) si in cazul in care are nevoie de suport, colaboreaza cu seful departamentului CTC si/ sau Inginerie AV.
  • Realizeaza situatia si efectueaza lista cu necesarul de scule si dispozitive aferent departamentului de Productie;
  • Participa la sedintele zilnice cu sefii de echipa si centralizeaza/solutioneza problemele sesizate;
  • In situatia in care apar alte probleme pe parcursul zilei, organizeaza sedinta(e) ad-hoc;
  • Mentine legatura si colaboreaza cu departamentul Scolarizare (Training si formare);
  • Supravegheaza si gestioneaza situatia comenzilor;
  • Asigura ordinea si disciplina in departament; Gestioneaza conflictele de munca;
  • Colaboreaza cu departamentul Planificare Productie si se asigura ca planificarea respecta cerintele specifice;
  • Inlocuieste seful de productie atunci cand este necesar;
  • Participa la sedinta de calitate saptamanala si comunica deciziile luate in cadrul acesteia catre sefii de echipa; aduce la cunostinta sefilor de grupa toate reclamatiile sesizate/ primite.

Candidatul ideal

  • Studii tehnice medii sau superioare;
  • Cunostinte foarte bune operare PC - pachetul MS Office
  • Experienta management operational productie, in standarde riguros reglementate;
  • Experienta in coordonarea unei echipe de peste 10 persoane;
  • Abordare structurata de management al productiei, cu focus egal pe incadrare in termene, calitate, performanta industriala si dezvoltarea echipei;
  • Perseverenta, rigurozitate, disponibilitate ridicata pentru acumulare cunostinte, abilitate de a prioritiza sarcini si de a implementa schimbari;
  • Experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
  • Abilitatea de a lucra la mai multe proiecte simultan, planificare, rigurozitate, implicare;
  • Initiativa, flexibilitate si dinamism;
  • Spirit de echipa, abilitati de comunicare si relationare;
  • Disponibiltate la program flexibil;
  • Capacitatea de a lucra in echipa, abilitati de leadership, abilitatea de a-i motiva pe ceilalti;
  • Abilitati de comunicare foarte bune. Rezultate.

Trimiteți-ne aplicatia dvs. prin e-mail la adresa: hr@lacon.ro

Jobul urmator: ERP Administrator