Contactați-ne acum
Cereți-ne sfatul acum 0040 236 345 286

Specialist relații client

19.10.2022

Grupul Lacon este unul dintre cei mai importanți furnizori germani de servicii EMS (50 de milioane euro cifra de afaceri, peste 500 de angajați).

Dezvoltăm și fabricăm ansambluri electronice și electromecanice în serii mici și medii pentru clienții industriali europeni din aproape toate industriile. Și vrem să continuăm să creștem la sediul nostru din Karlsfeld (NW-Stadtrand München, S-Bahn, A99, A8).

Lacon Electronic SRL este o subsidiară a grupului german Lacon, al cărui sediu principal este in Karlsfeld (München-Germania). Filiala din Romănia se află in județul Galați, avand peste 350 de angajați. Grupul Lacon produce componente electronice si electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele. Lacon Electronic GmbH este unul din liderii pieței, avănd o experiență de peste 30 de ani în domeniu.

Lacon quality begins here!

Descrierea jobului

  • Veți servi ca contact principal cu clienții pentru portofoliul de conturi alocat și vă veți asigura că toate nevoile și așteptările clienților sunt îndeplinite;
  • Veți răspunde la apelurile primite de la clienți și la e-mailuri cu privire la solicitările de comandă, la datele de expediere, probleme, modificări ale comenzilor, reparații;
  • Veți comunica cu alte departamente,cum ar fi Inginerie, Logistică, Producție, Achizitii, Planificare pentru a rezolva problemele clienților;
  • Veți sprijini procesarea comenzilor, inclusiv introducerea comenzilor, accelerarea comenzilor, modificarea comenzilor, retururi, monitorizarea stării comenzii și rezolvarea discrepanțelor;
  • Examinați cererile de comandă în raport cu un set definit de cerințe;
  • Inițiază procesul de escaladare pentru rezolvarea problemelor sau a cererilor cu interval de timp scurt;
  • Asigura atingerea obiectivelor de vanzari;

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoștințe avansate de engleză scris și vorbit;
  • Cunostinte operare PC (bune cunostinte de Excel, Outlook);
  •  Experienta de lucru intr-un ERP constituie un avantaj;
  • Experiență anterioară relevantă;
  •  Bune abilități de analiză, abilități de comunicare și orientare către client.
  • Persoana proactiva, inovativa, ordonata, atenta la detalii;
  • Orientare către eficienţă/rezultate.

Trimiteți-ne aplicația dvs. prin e-mail la adresa: hr@lacon.ro

Jobul anterior Controlor calitate